browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Polana

Polana
Polana jest jednym z najrzyźniejszych terenów Imperium. Ogromne połacie ziemi wypełniają uprawne pola o niezwykłej płodności. Porozsiewanych jest tu wiele mniejszych i większych wiosek, a większość ludzi żyje w dobrobycie. Żyzność ziemi spowodowana jest znajdującym się w centrum Polany ogromnym uśpionym wulkanem. Wiele lat temu, gdy wulkan należał do czynnych, jego wybuchy wypaliły część lasów, na których dziś mieści się właśnie Polana. Spalone drzewa w połączeniu z popoiołami wulkanicznymi utworzyły mieszankę na której już wkrótce można było zająć się uprawą.
Po wschodniej stronie wulkanu mieści się jedno z największych miast Imperium, stolica mody i wina – Fenicea, znana bardziej jako Miasto na Poalanie. Mieszczą się w nim najsłynniejsze perfumerie (w których pracuje największe na kontynencie skupisko monkersów, rasy uważanej za najlepszych chemików świata), domy mody i winiarnie. Znani projektanci posiadają wielkie wille i duże połacie pól na Polanie. W Fenicei nie istnieje praktycznie dzielnica slumsów. Miasto na Polanie jest bodaj najbogatszym miastem na świecie. Ponad granicami Miasta, a także na południowym i północnym stoku wulkanu rozpościerają się nasłonecznione uprawy winorośli. Wino produkowane głównie w wielkich winiarniach Fenicei, lecz również w mniejszych – rozmieszczonych na stokach w pobliżu uprawy, jest najwspanialszym winem jakie kiedykolwiek produkowano.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *