browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

2005

 

Archiwum wiadomości z lipca 2005 roku
 
Reptile 8 sierpień 2005 (13:36)

Niose wieści od naszego przyjaciela Artdico – przez najbliższe 3 tygodnie nie będzie przy komputerze, ponieważ musi odpokutować za grzechy. Tymczasem będzie pracował nad scenariuszem gry Jasmine. Jeżeli to miała być niespodzianka to ups. Wybacz Bracie, że o tym napisałem. To by była jedna sprawa – kolejna sprawa. Nie wiedziałem, że tak szybko otrzymam kolejny rysunek do galerii. Kolejny rysunek przysłał Bankotsu – naprawde mi się podoba. Zapraszam do obejrzenia. Może coś mi się uda z Twoim rysunkiem pokombinować to jakieś powstaną kolejne ciekawostki. Tymczasem zapraszam do głosowania na nas (TopLista) – wpisywania się w Księdze Gości oraz odwiedania forum !Reptile 4 sierpień 2005 (1:12)

Jak to ładnie wygląda – jak strona się rozwija. Naprawde miło popatrzeć. Dzisiaj zamieszczam pierwszego Fan Arta przesłanego przez Lobi. Należą się jej wielkie brawa – gdyż rysunek jest bardzo ładny. Jeżeli macie coś ciekawego – jakieś propozycje, materiały przyślijcie – na pewno rozważymy wasze wysiłki..Artdico 4 sierpień 2005 (1:00)

W związku z trwającą kampanią reklamową zamieszczam w linkach nowy baner, tym razem do serwisu fantasy – Mythai. Muszę się pochwalić, że oni sami nas znaleźli i poprosili o wymianę (co wskazuje na naglący wzrost strony ;). Informuję też, że od jutra zaczynam brać się za dział „O świecie”. Zapraszam chętnych do pisania odcinków!Artdico 1 sierpień 2005 (14:28)

No i mamy nowy miesiąc, a ja – jak zapowiedziałem – już wróciłem do domku. Biorę się więc do roboty, a zaczynam od wymiany linkami. Pojawia się w ten sposób nowy link – bardzo dobrej strony Gild Wars, na której możecie rozegrać partyjkę RPG przez internet. Gorąco polecam!

Niestety, ilość postów wystawionych w ubiegłym miesiącu nie idzie w parze z ilością wysyłanych odcinków czy odwiedzin wogóle. Mam jednak nadzieję, że po tym, jak rozreklamuję stronę, zacznie się pojawiać coraz więcej osób chętnych do współpracy. Przedłużam ternin pisania 14 odcinka i czekam na propozycje (przynajmniej od zaprzyjaźnionych ze stroną Qrczaków…). Pozdrawiam!


Archiwum wiadomości z lipca 2005 roku
 

Reptile 25 lipiec 2005 (13:46)

Dodaję przycisk, który wyłancza muzyczke oraz feil – to dla tych wymagających. Przy okazji witam i już znikam.


Artdico 25 lipiec 2005 (12:04)

Krótki dodatek do poprzedniej notki. Dwie sprawy. Pierwsza to to, że napisałem Regulamin postępowania na Jasmine, który będzie zawsze dostępny w dziale „Informacje” a także w tym dziale, na górze. Druga to zadanie specjalne: Piszemy pierwszy odcinek specjalny. Ma to być odcinek o tym, jak Thomas wraca do Herbertown. Proste zadanie. Nie wyznaczam limitu czasu, zobaczymy jak sprawa zostanie podjęta. Narq.


Artdico 25 lipiec 2005 (10:13)

„Przepraszam, czy korzystając z chwili postoju czy ja mógłbym odcedzić kartofelki?” Oto jestem między Mazurami a Beskidami w domku przejazdem i postanowiłem wykorzystać tę chwilkę na zamieszczenie z dawna zapowiadanego mojego odcinka. Odcinek trzynasty można już czytać w dziale historia. Podejrzewam, że pojawiający się w nim bohater szybko zyska sympatię czytelników. Co się zaś tyczy odcinka czternastego, możecie już go pisać. Nie mam co do niego żadnych specjalnych wymagań. Mail z odcinkiem tytułujcie „czternasty”. Zresztą, tytułujcie go jak chcecie. Czas – aż nie wrócę z gór. Powiedzmy że do 3 sierpnia.

Jasmine się rozwija i także powoli nasze forum się zapełnia (witaj Lobi, miło Cię znowu widzieć). Pragnę zaprosić wszystkich użytkowników Jasmine do korzystania z forum, na którym znajduje się wiele naprawdę interesujących tematów. Zresztą – sami przecież możecie założyć temat na forum. Podkreślam, że wszelkie Wasze wypowiedzi będą brane pod uwagę przy pisaniu historii i działu „O świecie”.

Ostatnia rzecz to to, że póki co odkładam pomysł z tłumaczeniem Jasmine na angielski. Myślę, że najpierw trzeba znaleźć użytkowników w kraju, nim zacznę szukać ich za granicą. No to chyba tyle. Pozdrawiam!


Artdico 15 lipiec 2005 (0:42)

Witam! Zgodnie z obietnicą zamieszczam odcinek dwunasty, który zgodznie z obietnicą nie jest mój, lecz Włóczykija (przepraszam Cię za pewne konieczne zmiany, ale wiesz, że o mnie się tu wszystko rozbija). Oczywiście uzupełniłem plan wydarzeń i zmieniłem wymagania. Wymagania co do trzynastego odcinka są następujące: Nie piszcie go! Jak mówiłem wcześniej, noszę się z planem napisania odcinka od pół roku i zamierzam go napisać. Dlatego poczekajcie cierpliwie, a w międzyczasie możecie zająć się rysowaniem fanartów lub gadaniem na forum. Co do forum – zatrudniłem dziś pierwszego moderatora. Został nim… Orbes! Dzięki Raziel, Krieger, Orbes, mam nadzieję, że będziesz się dobrze sprawował.

Na dziś to chyba wszytsko. Informuję że wybywam na wczasy i do końca miesiąca mnie nie będzie, więc odcinek zamieszczę dopiero w sierpniu. Ale gdyby pojawiły się jakieś problemy, piszcie do Orbes’a, przynajmniej do 20 lipca, lub do Reptile’a, nie wiem jak długo. Zapraszam jeszcze raz serdecznie do uczestnictwa w przedsięwzięciu i logowaniu na forum!


Artdico 14 lipiec 2005 (4:27)

Ufff, reformy dobiegają końca (nie licząc jednak tego tłumaczenia, które planuję) i jutro będę mógł zamieścić 12 odcinek (nie mój, dostałem jeden od Włóczykija, więc mój będzie trzynasty). Dziś przejrzałem wszystkie odcinki i popełniłem korektę gramatyczno – ortograficzną z kilkoma ważnymi zmianami fabularnymi. Przede wszystkim usunąłem z przepowiedni fragment o zapominaniu niektórych ludzi przez najbliższych, a tym samym Thomas przestał być zagrożony nierozpoznaniem. Dodałem też, że przepowiednia może okazać się szersza. Druga zmiana fabuły tyczy się ostatniego odcinka, gdzie Feil mówiła, iż wkrótce zajdzie słońce. Ponieważ jednak słońce to dopiero co wzeszło, stwierdziłem że nie ma sensu kończenie dnia po nawet kilku godzinach leczenia Levisa (bo tylko to się wydarzyło tego dnia), więc zachód słońca zamieniłem na godzinę ósmą (czyli w gruncie rzeczy jakieś 14 godzin wcześniej). Druga rzecz którą poprawiłem to Plan Wydarzeń. Teraz jest on już uzupełniony i podzielony na dni, żeby było łatwiej się zorientować. Planu szukajcie w dziale „Historia” bądź „Informacje”.

Taka prośba w związku ze związkiem – jeśli czytając historię napatoczycie się na jakieś błędy (nieważne jakie) to koniecznie dajcie znać. I zapraszam raz jeszcze do logowania się na Forum!


Artdico 11 lipiec 2005 (1:42)

Godziny spędzam na forum, które spędza mi sen z powiek. Tym samym niewiele pożytecznego zrobiłem dla Jasmine w minionym dniu i dochodzę do wniosku, że chyba będę zmuszony zatrudnić moderatorów (proponuję Expugnisa i Orbes’a, ale może jeszcze strzelę ankietę… Ktoś jest przeciw?). Jednak pragnę przywitać na forum kolejnych dwóch gości: cześć Expugnis, B4rtXxX. Sądzę, że niedługo będzie już tylu kandydatów, że nie będzie już jak ich witać. A tym czasem do działu „Linki” trafił nowiutki baner Qrczaków, w czym rzecz – zerknijcie. Ja należę i należę do zadowolonych. No to C Ya!


Artdico 9 lipiec 2005 (16:12)

Witam ponownie w tym(samym) pięknym, deszczowym dniu! Informuję uprzejmie, że forum jest już całkowicie gotowe do prowadzenia rozmów i rozpoczynania tematów (witam serdecznie Orbes’a, Pawełka i Makotę!). W „Historii” pozmieniałem też wszystkie znaczki których nie odczytuje html, tak że od teraz w opowiadaniach nie pojawiają się już kwadraciki, lecz normalne myślniki i cudzysłowia. Już wkrótce zabieram się do tłumaczenia Jasmine into English (poprosiłem o współpracę Orbes’a – Kriegera)! Pozdrawiam wszystkich!


Artdico 9 lipiec 2005 (2:45)

Oto ja i mam dla Was kilka informacji – pierwsza to to, że forum powoli zaczyna nadawać się do zasiedlenia, choć zezwalam póki co na wypowiedzi tylko w kategorii „Odcinki” a także na forach „www.jasmine.xx.pl” i „Na inny temat”. Pozostałe tematy z forów „Jasmine – niekończąca się historia fantasy” oraz „O świecie Jasmine” są jeszcze w budowie. Druga sprawa – przeszczepiłem informacje dotyczące napisania kolejnego odcinka oraz te podające plan wydarzeń do działu „Historia”, jednocześnie pozostawiając je w dziale „Informacje”. Póki co są one wciąż nieaktualne, ale wkrótce postaram się to zmienić (narazie kimam na siedząco, więc muszę się położyć…).


Reptile 8 lipiec 2005 (9:48)

Właśnie przed sekundą ruszyło nowe forum Jasmine, jest jeszcze w fazie testingu – ale już zapraszam do zarejestrowania się, pod warunkiem, że jesteś stąłym bywalcem strony. Przy okazji – TopLista, TopLista – zagłosujcie – to nic nie kosztuje.Reptile 7 lipiec 2005 (12:48)

Mała zmiana – dodaje 3 nowe działy (niestety aktualnie 2 są nieczynne)
* Galeria
* O świecie Jasmine
* Linki

Ze względu, że na friko strona miała ‚problemy’ z funkcjonowaniem – zmieniliśmy sponsora i jak narazie na to się zapowiada – że jest idealnie… Póki co zaniedługo będzie jeszcze kilka niespodzianek.
Toplista – nie zapominajcie o tym, bo to dla nas ważne.Artdico 6 lipiec 2005 (14:28)

No i wreszcie wakacje! Czyli nadszedł czas na wielkie reformy na Jasmine, mające na celu drastyczny wzrost zainteresowania niekończącym się światem. Dziękuję na początku Reptile’owi za to, że zmienił wygląd strony na najbardziej mi (i mam nadzieję że wszystkim) odpowiadający. Podam teraz krótki program planowanych przeze mnie i Reptile’a reform:
1. Wprowadzę potrzebne poprawki w niektórych odcinkach historii oraz część informacji jej dotyczących przerzucę do działu „Historia”
2. Wprowadzimy działy „O świecie” w którym będą ukazywać się szczegóły dotyczące świata (jak „Bohaterowie” czy „Bestiariusz”), „Galeria” do której coś wrzucimy dopiero jak ktoś coś nam przyśle (Lobi, błagam, daj znak życia) oraz „Linki”.
3. Napiszę 12 odcinek, który od roku telepie się w mojej czaszce.
4. Najważniejsze przedsięwzięcie – przetłumaczę Jasmine na język angielski by mogli z niej korzystać także nasi bracia z zagranicy.
5. Postaram się powymieniać linkami z paroma znaczącymi stronami fantasy.
6. Jeśli Lobi zechce mi pomóc, wyprodukuję grę Jasmine na RPG Maker XP, aby zareklamować stronkę.
7. Wyprodukujemy inne, porządne forum.

I myślę, że to by było tyle póki co. Coś się jeszcze pewnie wymyśli później. Kilka podpowiedzi dotyczących obsługi strony: Jeśli chcecie, by link otwierał się w innym oknie, klikajcie na niego przytrzymując lewy shift. Jeśli zaś nie wyświetlają się Wam polskie znaczki, zmieńcie w ustawieniach Widok kodowanie na automatyczne (u mnie i tak nie działa, nie wiem czemu…). Nie zapominajcie klikać na TopListę! Dzięki i zapraszam do współpracy!


Archiwum wiadomości z czerwca 2005 roku
 
Reptile 5 czerwiec 2005 (09:10)

ooo… Jak tutaj się nic nie działo, ale postanowiłem troche coś tutaj zmienić. Strona kolejną graficzną „evolucję” przeszła (a raczej przechodzi). Została znowu dodana muzyczka i raczej się nic nie zapowiada aby to się zmieniło przez jakiś czas…


Archiwum wiadomości z lutego 2005 roku
 
Reptile 13 luty 2005 (11:10)

Drobne poprawki graficzne, poprawiam logo, gdyż zauważyłem w nim pewne „problemy” – zmieniłem także Bunnera i Buttona do Jasmine, aby bardziej przypominały wygląd strony (ah… taki klimatyczny). Feil dostała nowe ubranko i chyba z tego powodu będzie się bardzo cieszyć – de facto, chyba ładnie jej w tym czymś, a tak a propo – czyta to ktoś co ja piszę ?! Zróbcie coś dla mnie, proszę…. Kliknijcie na tę TopListę i dajcie znać w księdze gości, że odwiedzacie Jasmine. Będe naprawde bardzo wdzięczny.

A tak na dzisiaj życzę spokojnej, radosnej i miłem niedzieli.


Reptile 13 luty 2005 (09:45)

Poprawiam linki które nie działały, chodzi o Informacje, archiwum – takie tam z stroną związane. Wprowadzam nowy dział do Ciekawostek mianowicie – Wiersze, de facto skoro strona jest o pisaniu – to takie rzeczy powinny na niej chyba się znaleść.


Reptile 06 luty 2005 (21:18)

Naprawiłem błędy, które wykrył Artdico, odcinek 6 został „naprawiony”, oraz teraz w wszystkich działach powinny być polskie znaczki, w Historii na 100% nie wiem jak w innych działach jak np. Informacje, ale to kiedy indziej tym się można chyba zająć. Chciałbym poinformować o księdze gości – troszeczkę ją poprawiłem, by przypominała nieco stronę, więc zachęcam do wpisywania się, prosiłbym o zostawienie w niej komentarza na temat strony. Chciałbym wiedzieć co o tym sądzicie, a przy okazji jeszcze raz napiszę o TopLiście – Poprawcie winik Jasmine! To od was zależy.

Zaniedługo zmienie buttony i bannery od Jasmine a także zmienię wygląd naszej latającej przyjaciółki Feil. To chyba by było na tyle jeżeli może powiedzieć. Wraz z dzisiejszym wpisem można uznać stronę za „aktualną” co oznacza, że dalej może się rozwijać. Przepraszam jednak że to tak długo mi to zajęło czasu aby stronę zrobił, mam nadzieję, że się na mnie nie obrazicie. Zachęcam do daleszej zabawy przy stronie!


Reptile 06 luty 2005 (15:28)

No, czasu troche minęło od ostatniego newsa. Zaczne może tego newsa od przeprosin, bo to niestety przez mój brak czasy był taki zastój na Jasmine. Ani nowych newsów co do historii, ani wymian buttonami, a nawet na top liście opadliśmy. Jak można zauważyć, wygląd Jasmine się troszeczke poprawił – mam nadzieję że się podoba, oraz, że dzięki niemu nasza mała ekipka jakoś ruszy z stroną. Strona działa więc możecie dalej przy niej coś kręcić. Natomiast ja będe musiał jeszcze zrobić nowe Buttony i Bunnery dla niej, a przy okazji zaniedługo jeszcze coś też zrobię z księgą gości – więc prosze o cierpliwość.

A teraz że strona jako-tako działa – prosze was -> Kliknijcie na tę TopListę (Największy obrazek pod buttonami) aby poprawić Jasminie wynik. Z góry dziękuję w imieniu całej ekipy.


Archiwum wiadomości z stycznia 2005 roku
 
Artdico 05 stycznia 2005 (20:28)

Oto i nowy rok się zaczął (wszystkiego najlepszego!) i oto nareszcie udało mi się wprowadzić korektę w odcinku jedenastym. Teraz można już pisać odcinek dwunasty, co do którego ani ja, ani Krieger nie mamy konkretnych wymogów. Daty nie ustalamy, czekamy na pierwszą propozycję.
Wprowadziłem pewne zmiany w dziale Informacje, konkretnie podzieliłem ten dział na mniejsze działy, co powinno ułatwić korzystanie z informacji. Szykują się większe reformy, żebym tylko miał więcej czasu…


 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *